HelloPl LLC
P.O. Box 828
Ardmore PA 19003
grafika: drukuj :: nie drukuj

10 sposobów na wyjście na prostą po bankructwie

 

Jeśli przeszedłeś przez bankructwo, pewnie wydaje ci się że twoja historia kredytowa jest w szczątkach. Może i tak, ale możesz ją poskładać z powrotem w całość.

 

Jak podźwignąć się z bankructwa

 

Jeśli byłeś zmuszony do ogłoszenia bankructwa, już wiesz pozbywając się jednego ciężaru nałożyłeś na siebie inny. Zamieniłeś nie możliwe do spłacenia długi na surowe i nadzorowane przez sąd ograniczenia na swoim życiu finansowym.

 

 

 

10 sposobów na wyjście na prostą po bankructwie

 

1.      Planuj budżet

2.      Naucz się kochać gotówkę

3.      Płać rachunki na czas. Nawet te najmniejsze.

4.      Uważaj na raport kredytowy.

5.      Zdobądź kartę kredytową.

6.      Odnów zdolność kredytową przez linię kredytową

7.      Odłóż kupno samochodu, jeśli to możliwe

8.      Pielęgnuj długoterminowe zobowiązania

9.      Nie zapominaj o ludzkim podejściu do sprawy

10.  Unikaj wszelkich oszustw

 

Zdobycie kredytu po bankructwie jest trudne. Najprawdopodobniej będziesz spłacać wyższe odsetki, jeśli już jakiś zdobędziesz. Możesz też stać się celem pożyczkodawców bez skrupułów, którym wydaje się, że desperacja czyni cię łatwą ofiarą.

Pomimo trudności jest parę prostych rzeczy, które możesz robić od samego początku, by odbudować swój wynik kredytowy.

Niezależnie od twojej sytuacji, twoim celem po bankructwie jest wyprostowanie wszystkich spraw i zaczęcie odbudowy zdolności kredytowej. Oto jak możesz to zrobić:

1. Planuj budżet. Przez trzy miesiące śledź swoje wydatki, aby mieć pojęcie, ile i na co wydajesz. Potem stwórz realistyczny budżet, który odpowiada twojemu miesięcznemu dochodowi. Pierwszy krok ku oszczędnościom to ustalenie limitów na wydatki.

2. Naucz się kochać gotówkę. Jedną z korzyści bankructwa jest przyjęcie przez osoby, które przez nie przeszły „nastawienia kryzysowego”. Nie jest to złym myśleniem, ponieważ jego rezultatem jest płacenie gotówką, ale tylko za to, co jest ci potrzebne i oszczędzanie większej kwoty.

3. Płać wszystkie rachunki na czas. Nawet te najmniejsze. Firm telefonicznych i elektrowni większość osób nie postrzega jako wierzycieli. Ważny jest też twój bank: jeśli wystawiasz czeki bez pokrycia, wypłacasz ponad limit lub podlegasz bankowym opłatom, jest to widoczne na twoim raporcie.

4. Uważaj na raport kredytowy. Przeszedłeś przez bankructwo, by zacząć od nowa i musisz się upewnić, że jest to we właściwy sposób przedstawione na twoim raporcie. Powinieneś też przejąć kontrolę nad swoimi finansami i zacząć podejmować pewne kroki, co oznacza regularne monitorowanie raportu pod kątem błędów. Większość osób boi się kredytów i kwestii finansowych z powodu niezrozumienia wielu pojawiających się przy nich liczb. Ale ty musisz wiedzieć, co twój raport mówi o tobie.

str. 1 | 2 

HelloPl.net ::